FİBA EMEKLİLİK BEST BUSSINES AWARDS 2015 ÖDÜLÜ

1903 ten BERİ HDI SİGORTA

TARIM ve HAYVANCILIK SİGORTALARI İLE YANINIZDAYIZ

TEMİZ SİGORTA İLE OTOMATİK KATILIM DAHA GÜZEL

KASKO SİGORTALARI

MÜHENDİSLİK SİGORTALARI

TAMAMLAYICI SAĞLIK

KREDİ HAYAT POLİÇELERİ İLE ARTIK HAYAT DAHA RAHAT

TEMİZ SİGORTA İLE HAYATINIZ GÜVENCEDE

YUR TİÇİ , YURT DIŞI SEYAHAT VE SAĞLIK POLİÇELERİ

FİBA EMEKLİLİK VE HAYAT A.Ş. PEMBE KURDELE

111

TARIM VE HAYVANCILIK SİGORTALARI

Daha Güzel Yarınlar İçin Fiba Emeklilik Kredi Hayat Sigortası

DOKTOR SORUMLULUK SİGORTALARI ACENTELİĞİMİZ VASITASIYLA YAPILMAKTADIR

Slide 3 açıklama

HDI VE ERGO BİRLEŞMESİ GERÇEKLEŞTİ

YENİ ÜRÜNLER

Neden Sigorta

 PEMBE KURDELE, KADIN KANSERLERİNE KARŞI SİZİNLE
  Gelin, Bugün Hem Kendinizi .
            Hem de Bir Anneyi Koruyun.
   Pembe Kurdele projesi ile kadın sağlığı konusunda farkındalığı artırıyor, anne ve çocuklarımızın geleceği için AÇEV’e bağışlarımızla destek oluyoruz.
  Öz muayene ile Kontrol Sizde Meme kanserinin tedavisinde erken teşhis hayat kurtarır.
  Siz de öz muayenenizi yapın, kontrolü elden bırakmayın.
  Pembe Kurdele projesi, en prestijli ödüllerden olan Best Business Awards’ta En İyi Kurumsal Sosyal Sorumluluk Ödülüne layık görüldü.
 
  Pembe Kurdele, diğer tüm sigorta ürünlerinden ve sağlık sigortalarından ayrılmaktadır.   Paketin en önemli ayrıcalığı, başta meme kanseri olmak üzere herhangi bir kadın kanseri türüne yakalanılması durumunda, durumun belgelenmesinden 30 gün sonra, hastane faturası gibi ek bir belge gerekmeden teminat tutarı sigortalıya nakit olarak ödenmektedir.. Böylece kişi, bu tutarı ister tedavi masraflarında, isterse farklı ihtiyaçları için kullanabilmektedir Kanser gibi bir hastalığın, ailevi sorumlulukları da üzerinde taşıyan kadınlarımız açısından ne tür zorluklar ve hastalık dışı ek masraflar yaratabileceği bilinmekte ve bu noktada onların desteklemesi çok önemsenmektedir.         Üstelik elde edilen primlerin bir kısmı AÇEV’e bağış olarak aktarılamakta ve bilinçlendirme kampanyamız bu yöntemle daha da güçlenmektedir.

  3 yıldır gururla devam ettirdiğimiz Pembe Kurdele Projemiz , dünyanın en itibarlı ödül organizasyonlarından biri kabul edilen Best Business Awards’ta 2015 En İyi Kurumsal Sosyal Sorumluluk Ödülü’ne layık görüldü. 2015 yılı En İyi Kurumsal Sosyal Sorumluluk kategorisinde ödül, Türkiye’de kadın kanserleri alanında farkındalığı önemli ölçüde artırarak hayat kurtarmaya yardımcı olduğu gerekçesiyle Fibaemeklilik’in Pembe Kurdele projesine verildi.

  Best Business Awards jürisi tarafından yapılan açıklamada ödül gerekçesi şöyle değerlendirildi: 

  “Fibaemeklilik, göğüs kanserinin erken teşhisini teşvik için yaratıcı ve büyük başarıyla yürütülen bir tanıtım kampanyası gerçekleştiriyor. Her ayın son Perşembe gününü “özmuayene günü” ilan eden Pembe Kurdele kampanyası, kadınları kendi kendilerini muayene etmeye yönlendiriyor. Bu mesaj, geleneksel medyanın yanı sıra sosyal medya üzerinden, insanların başkalarına verebilecekleri özel tanıtım kartları bastırılarak ve çeşitli iş birlikleri kurularak en geniş şekilde yaygınlaştırılıyor. Ödül jürisinin kararını belirleyen gerekçe, özellikle söz konusu kampanyanın yarattığı etki ve ulaştığı başarı ile bu korkunç hastalık hakkında farkındalığı önemli ölçüde artırmış ve hayat kurtarmaya yardım etmiş olmasıdır.”

 Pembe kurdele projesi kapsamında neler yapıldı?

Pembe Kurdele Projesi, yalnızca kanser haftası, kadınlar günü gibi özel günlerde değil tüm yıl boyunca devam eden aktiviteler ile benzer projelerden farklılaşıyor.

  Pembe Kurdele Sosyal Sorumluluk Projesi kapsamında Türkiye Meme Vakfı’nın (MEVA) yürüttüğü "Farkındayım Korkmuyorum Arkadaşıma Anlatıyorum ", Akran Eğitimi projesi desteklenerek doğrudan eğitim modeliyle 10,072 genç kıza ve 30 binin üzerinde bir ekosisteme ulaşılmıştır. 

  Her ayın son perşembe gününü özmuayene günü ilan edilerek kampanyanın videosu ile tüm kadınlar her ay bir kez düzenli olarak özmuayene yapmaya davet edilmektedir. Kampanya kapsamında, “Pembe Kurdele”nin Facebook, Instagram ve Youtube hesaplarında meme sağlığı farkındalığı konusunda paylaşımlara yer verilmektedir.

 

Copyright © 2015: Temiz Sigorta          Designed By : Tuzla Tasarım